Weekly Ministry Schedules

Weekend of January 25 & 26, 2020

 Eucharistic MinistersSaturday 5:00 p.m. Mary Haydal, Jean Kryzsko, Alan Loendorf, Dale Tribby; 8:30 a.m. Carole Dighans, Aggie Price, Amanda Price, Ethan Price; 4:30 p.m. Jackie Bremer, Jane Lackman, Elaine Lorbiecke, Darlene Nex.

Cross BearersSaturday 5:00 p.m. Mike Willems; Sunday 8:30 a.m. Dan Derenburger; 4:30 p.m. Dan Lorbiecke.

Altar ServersSaturday 5:00 p.m. Caitlin Malenovsky and Brooklin Malenovsky; Sunday 8:30 a.m. Cody McPherson and Tiegan Lepisto; 4:30 p.m. Delilah Strong and Addie Strong.

Gift BearersSaturday 5:00 p.m. Angela Poitras Family; Sunday 8:30 a.m. Bob and Pam Holland;  4:30 p.m. Dustin and Hannah Strong family.

Lectors—Saturday 5:00 p.m. Joby Parker; Sunday 8:30 a.m. Sacred Heart Students; 4:30 p.m. Gayle Muggli.

SacristansSaturday 5:00 p.m. Leonard Muggli; Sunday 8:30 a.m. Gail Krezelak; 4:30 p.m.  Sister Lucy.

UshersSaturday 5:00 p.m. Dale Tribby and Greg Losinski; Sunday 8:30 a.m. Eugene Bankey and Dan Benoit; 4:30 p.m. Chris Pileski and Cliff Pollert.

Musicians—Dave Florian, Mike Hardy, Byron Hould, Geri Livingston, Babs Pius, Amanda Price, Jim Regan, Kathleen Regan, Cindy Reid, Mary Wambolt.

 

Weekend of February 1 & 2, 2020

Eucharistic MinistersSaturday 5:00 p.m. Darlene Nex, Angela Poitras, John Riggs, Pam Riggs; 8:30 a.m. Cassidy DeJonge, Pam Holland, Sister Lissy, Sister Lucy; 4:30 p.m. Mary Margaret Friend, Terry Hurick, Darlene Ochsner, Marie Wehri.

Cross BearersSaturday 5:00 p.m. Tom Finneman; 8:30 a.m. Bob Holland; 4:30 p.m. Jackie Bremer.

Altar ServersSaturday 5:00 p.m. Trevor Jeffers and Ted Jeffers; Sunday 8:30 a.m. Troy Backes and Erin Backes; 4:30 p.m. Isaac Pileski and Gavin Friend.

Gift BearersSaturday 5:00 p.m. Brad and Sherri Henderson; Sunday 8:30 a.m. Phil and Sue Krezelak Family;  4:30 p.m. Makelky Family.

Lectors—Saturday 5:00 p.m. Molly Weisz; Sunday 8:30 a.m. Kevin Layton and Sam Layton; 4:30 p.m. Cyndi Burke.

SacristansSaturday 5:00 p.m. Rosemary Malloy; Sunday 8:30 a.m. Phil Krezelak; 4:30 p.m.  Robbin Makelky.

UshersSaturday 5:00 p.m. Ejner Hansen and Brad Henderson; Sunday 8:30 a.m. Eugene Bankey and Dan Benoit; 4:30 p.m. Chris Pileski and Cliff Pollert.

Musicians—Dave Florian, Mike Hardy, Byron Hould, Geri Livingston, Babs Pius, Amanda Price, Jim Regan, Kathleen Regan, Cindy Reid, Mary Wambolt.